Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem 22-23.04.2023

Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem 22-23.04.2023

Po raz dziewiąty Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do wzięcia udziału w akcji ?Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem?. Impreza odbędzie się w weekend 22 ? 23 kwietnia. Głównym celem akcji jest pokazanie uczestnikom nowych, niedostępnych na co dzień miejsc. Eskapada skierowana jest do miłośników historii, osób szukających nowych atrakcyjnych miejsc w regionie.

Informacja Turystyczna w Grudziądzu oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku zapraszają do wzięcia udziału w trzech imprezach, które odbędą się w sobotę 22 kwietnia.

– godz. 11.00 zwiedzaniem zabytkowego gmachu CKU przy ul. Legionów 2 w Grudziądzu.
Historyk Mariusz Żebrowski oprowadzi nas po budynek CKU, który został oddany do eksploatacji pod koniec XIX wieku. Wybudowany w stylu neogotyckim. Szkoła pełniąca funkcje centrum kształceniowego nauczycieli na terenie Pomorza. Jedna z najlepiej wyposażonych szkół w regionie. Modele w pracowniach chemicznej i fizycznej to prawdziwe dzieła sztuki modelarsko technologicznych. Dających wgląd w ówczesny rozwój technologiczny naszej cywilizacji. Szkoła została wybudowana jako obiekt prawie całkowicie samowystarczający.

Zapisy tutaj: https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/events/view/813?id_city=24

– godz. 12.00 zwiedzanie zabytkowego gmachu zajezdni tramwajowej oraz przejażdżkę tramwajem uliczkami starego miejsca.
Opiekunem grupy będzie grudziądzki przewodnik oraz pracownik MZK Maciej Wiśniewski.

Zapisy tutaj: https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/events/view/816?id_city=24

– godz. 11.00 i 12.00 zwiedzanie zabytkowej oczyszczalni i przepompowni ścieków w Grudziądzu.
Obiekt został oddany do użytku w 1907 r. Ostatecznie wyłączono go z eksploatacji w 2002 r. Po przeprowadzeniu remontu oraz modernizacji od 2016 r. możliwe jest jego zwiedzanie.

Zapisy tutaj: https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/events/view/818?id_city=24

Zapisy dla uczestników ruszają już 13 kwietnia od godz. 9.00  za pomocą formularza rejestracyjnego, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: : https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/ . Liczba miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.