Festiwal “FADO nad Wisłą” 5 – 14 lipca 2024

Festiwal “FADO nad Wisłą” 5 – 14 lipca 2024

FADO nad Wisłą” to cykl wydarzeń poświęconych kulturze portugalskiej. Przez tydzień mieszkańcy będą mieli okazję zagłębić się i poznać zwyczaje tego pięknego kraju.

Duże znaczenie w tej kulturze odgrywa muzyka, dlatego poza Festiwalem FADO, który od kilku lat organizowany jest w naszym mieście przez Stowarzyszenie FADO, zapraszamy m.in. na portugalską potańcówkę z DJ 100BBE oraz na minikoncert w tramwaju w wykonaniu Kingi Rataj i Janka Pentza.

Pierwszy weekend lipca rozpoczniemy od zielono-czerwonego śniadania, podczas którego mieszkańcy będą mogli spróbować wariacji szefa kuchni restauracji „Przystań smaku” na temat słynnej kanapki z Porto – francesinhy. Będą też mogli posłuchać portugalskiej muzyki w wykonaniu Rui Teles czy skorzystać z animacji przygotowanych przez Centrum Zabaw Galaktyka i Grażynę Goralską. Natomiast w niedzielny wieczór zapraszamy na Rynek na kino plenerowe.

Poza tym grudziądzkie instytucje włączyły się w obchody, organizując warsztaty oraz spotkania z podróżnikami. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Imprezy towarzyszące odbędą się także w Fado Cafe oraz Restauracji Reset przy Hotelu Ibis.