Impreza kajakowa “Rzeką Osą do Jeziora Tarpno” 26 sierpnia 2023

Impreza kajakowa “Rzeką Osą do Jeziora Tarpno” 26 sierpnia 2023

Informacja Turystyczna oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w imprezie kajakowej “Rzeką Osą do Jeziora Tarpno”. Impreza odbędzie się 26 sierpnia 2023 r. (sobota) o godz. 9.45.

Zbiórka na plaży miejskiej w Tarpnie, gdzie busem uczestnicy imprezy udadzą się na most na rzece Osie w Dąbrówce Królewskiej. Stamtąd popłyną rzeką Osą do  Jeziora Tarpno. W związku z tym, że teren jest nieco wymagający trzeba przygotować się na kilka przenosek (mile widziane obuwie do wody). Po drodze zobaczą niezwykle malowniczy teren, bogaty we florę i faunę m.in. las łęgowy, czaplę siwą, tarliska ryb, bobry, sarny. Z wody widoczny będzie dawny dom Wiktora Kulerskiego wydawcy Gazety Grudziądzkiej, most kolejowy w Owczarkach, 1-strzelnicowy schron nr 11 znajdujący na linii Osy (umożliwiał on ostrzał szosy łasińskiej), młyn w Kłódce, jaz z turbinami na rzece Osie i Trynce.

Po zakończonej imprezie na wodzie, na plaży będzie czekał na uczestników spływu poczęstunek: kawa oraz ognisko z kiełbaskami.

Zbiórka: godz. 9.45,  plaża miejskiej nad Jeziorem Tarpno ul. Jaśminowa 38. Wyjazd busem do miejsca startu w Dąbrówce Królewskiej.
Początek spływu: godz. 10.30 rzeka Osa, Dąbrówka Królewska
Czas trwania imprezy na wodzie: 4 godziny
+ ognisko na plaży

Świadczenia: kajak, kamizelka, opieka ratownika WOPR, przewodnik na trasie, woda 0,5 l., baton, prowiant do ogniska: kiełbasa, chleb, musztarda/ketchup oraz jednorazówki, przejazd busem na miejsce zbiórki, przewóz kajaków przyczepką.


Wpisowe: 50 zł od osoby. Zapisy wyłącznie parami.
Zapisy:
? on-line KUP BILET? w UWAGACH prosimy dopisać imię i nazwisko uczestników spływu!
Liczba miejsc ograniczona liczbą sprzętu pływającego.

Rezygnacja z imprezy do dnia 23 sierpnia 2023 roku, po tym terminie wpłata nie będzie zwracana.
W razie niepogody, ratownik WOPR decyduje o odwołaniu imprezy.