?Jeszcze będzie pięknie?? ? życie grudziądzan w czasach pandemii

?Jeszcze będzie pięknie?? ? życie grudziądzan w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa w ciągu zaledwie kilku tygodni całkowicie zmieniła naszą rzeczywistość. Izolacja społeczna, obostrzenia nałożone przez państwo i wiele ograniczeń
to duże przeżycie dla wielu z nas, naszych rodzin i ogromne wyzwanie dla pracodawców. Znaleźliśmy się jako społeczeństwo w bardzo wyjątkowym i trudnym czasie.
Stabilny, w miarę bezpieczny świat z jego codzienną rutyną wydaje się w tej chwili odległą przeszłością.

Zamknięto szkoły, biblioteki, instytucje kultury, centra handlowe, kawiarnie, restauracje
i puby. Wiele osób zamieniło tradycyjną pracę na pracę zdalną, lekcje w szkołach zastąpiły zajęcia online i kształcenie na odległość. Nasze mieszkania stały się biurami
i szkołami W miarę możliwości przekładamy wizyty lekarskie, a korzystamy z porad telefonicznych, Rezygnujemy z tradycyjnych zakupów zamieniając je na zakupy on-line.
Do minimum ograniczyliśmy kontakty z innymi osobami, dziś wszelkie relacje międzyludzkie utrzymujemy przez telefon lub Internet.

Każdy z nas w indywidualny sposób i wszyscy razem jako społeczność doświadczamy całkowitego przeobrażenia naszego życia osobistego i zawodowego. Koronawirus zmienił nasze zachowania, przyzwyczajenia czy nawyki. Zmieniło się także życie wszystkich grudziądzan.

W ciągu ostatnich tygodni wszyscy doświadczamy wiele emocji, przeżyć i niecodziennych sytuacji. Dziś każdy dzień stawia nam nowe, często trudne wyzwania, lecz pamiętajmy trudne chwile umacniają i jeszcze będzie pięknie? Chcemy zapisać na grudziądzkich kartach historii Wasze przeżycia, doświadczenia i emocje.

Jak wygląda życie grudziądzan? Jak teraz pracujesz? Jak się uczą Twoje dzieci? Jak Ty się uczysz? Jak uprawiasz sport? Jak robisz zakupy? Jak po prostu spędzasz czas podczas pandemii? Może robisz coś czego wcześniej nie robiłeś i na co nigdy byś się nie zdecydował?

Chcemy zaprosić Was do tworzenia wspólnej opowieści o tym czasie, którą zaprezentujemy Wam kiedy wszystko już wróci do normy. Jeżeli w ostatnim czasie odkryłeś w sobie nowy talent, o którym nawet nie wiedziałeś, lub zrobiłeś zdjęcie opustoszałego miasta, czy może zainspirowałeś się do napisania piosenki, wiersza, prowadzenia pamiętnika?

Dzielcie się z nami swoimi doświadczeniami, zdjęciami, materiałami filmowymi. Może
to być dziennik, relacja, pamiętnik, blog, a może malujesz obrazy lub tworzysz coś
w niecodziennej technice.

Wasze materiały posłużą nam do stworzenia wyjątkowej akcji społecznej – pokazania jak wyglądało życie grudziądzan w momencie wiary w to, że ?jeszcze będzie pięknie??!

Prosimy o przesyłanie wszelkich materiałów:
– drogą mailową pod adres: it@gdz.pl,
– na nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/itgrudziadz/
– większe pliki za pomocą We Transfer,
– rzeczy materialne będziemy przyjmować w naszym biurze, kiedy sytuacja wróci do normy.

Tagujcie swoje zdjęcia i relacje:
#jeszczebedziepiekniewgrudziadzu #grudziadzdamyrade #głowadogóry #pandemiawgrudziadzu

Pamiętajcie o nas i sprawdzajcie naszą stronę internetową www.it.gdz.pl
oraz nasz profil w mediach społecznościowych:
– Facebooku: https://www.facebook.com/itgrudziadz/
– Instagram: https://www.instagram.com/visit_grudziadz/

Link do wydarzenia: facebook.com/events/1181596158838790/