Klub Podróżników z Dorotą Chylińską “Madagaskar” 07.02.2024

Klub Podróżników z Dorotą Chylińską “Madagaskar” 07.02.2024

 

Informacja Turystyczna oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku serdecznie zapraszają na pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się 7 lutego, w środę o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8.
Tym razem naszym gościem będzie podróżniczka Dorota Chylińska, który opowie o swojej podróży na Madagaskar – wyspę Króla Juliana.

“Zapraszam na wyprawę po Madagaskarze. Ta czwarta co do wielkości wyspa świata jest pełna niespodzianek i kolorów. Długotrwała izolacja od kontynentu doprowadziła tam do wykształcenia unikatowych form roślinności oraz gatunków zwierząt niespotykanych w żadnej innej części świata. Chlubą Madagaskaru są lemury, dla których wyspa stała się rajem na długo przed przybyciem człowieka. Poszwendamy się po ulicach Antananarywy, pochodzimy po górach Andringitra, zdobędziemy drugi szczyt Madagaskaru Imarivolanitra, przepłyniemy czerwoną rzeką Tsiribihina, będziemy podziwiać zachód słońca w Alei Baobabów, otrzemy się o ostre tsingy w P.N. Ankarana i cały czas będziemy uganiać się za lemurami, a to wszystko w otoczeniu wyjątkowej przyrody” – zaprasza Dorota Chylińska.

Do zobaczenia  w zimowy wieczór, wspólnie udamy się do ciepłego i słonecznego Madagaskaru.

 

 

 

powrót do listy