Jezioro Rudnickie Wielkie

Informacje o obiekcie:

Akwen o powierzchni niemal 170 ha to ulubione miejsce rekreacji wodnej mieszkańców i turystów. Otoczone z trzech stron kompleksem leśnym, Jezioro Rudnickie Wielkie posiada trzy strzeżone kąpieliska. Przy dwóch z nich działają wypożyczalnie sprzętu pływającego. W lesie wytyczone są szlaki biegowe i do nordic walking. Teren wokół jeziora przygotowany jest na przyjęcie kilkuset gości – działają tu liczne kempingi oraz hotel.

Zapraszamy na strzeżone kąpielisko i piaszczystą Plażę Miejską nad Jeziorem Rudnickim Wielkim. Do dyspozycji plażowiczów jest: budynek sanitarny z recepcją (przebieralnie, toalety, natryski, w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieszczenie dla matki z dzieckiem), wypożyczalnia sprzętu wodnego, wypożyczalnia rowerów, kijków do nordic walking, leżaków, sprzętu sportowego, grille, ławy biesiadne, miejsce na ognisko). Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Na kąpielisku wybudowano dwa pomosty, w tym jeden ze skocznią.

Na obiekcie znajduje się letni posterunek Policji i Straży Miejskiej, punkt sanitarny, funkcjonuje szkółka pływania.

Na plaży znajduje się Restauracja Korsarz oraz Wakacyjny Punkt Informacji Turystycznej z punktem sprzedaży pamiątek.

Kąpielisko strzeżone czynne jest w miesiącach czerwiec – sierpień.

W sezonie letnim na plażę dojeżdża autobus miejski linii R, przed plażą znajdują się parkingi – utwardzony i leśny.

Przez cały rok na plaży odbywają się imprezy sportowe (Bieg Trzech Plaż) oraz rekreacyjne (szkółka biegowa, marsze nordic walking, kąpiele morsów).

Plażą Miejską administruje Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu www.moriw.pl

Lokalizacja na mapie: