Mega Park

Informacje o obiekcie:

Nieopodal Grudziądza, w przepięknym lesie, w sąsiedztwie Jeziora Rudnickiego leży miasteczko westernowe Kansas City…

Odważni kowboje, Indianie i Meksykanie, którzy w tym roku opanowali Kansas City zmagają się codziennie z trudem życia na Dzikim Zachodzie. Z przyjemnością opowiedzą o swoich przygodach i swoich najlepszych przyjaciołach – koniach, które pomagają im w codziennej pracy na rancho.

Miasteczko z przyjemnością przedstawia atrakcyjny 5 – 6 godzinny program obfitujący w przygody i sceny z życia miasteczka na Dzikim Zachodzie. Pokaz odbywa się bez względu na pogodę – miejsca dla publiczności znajdują się pod zadaszeniem.

Miasteczko Westernowe zaprasza na bogaty program z życia na Dzikim Zachodzie, który odbywa się od godz. 11.00 do godzin wieczornych. Przez ten cały czas będziemy Państwa zabawiać i urozmaicać czas w stylu western. Naszą ambicją i pragnieniem jest abyście Państwo wynieśli jak najwięcej miłych wrażeń z pobytu na Dzikim Zachodzie. Od godzin popołudniowych rozpoczyna się wielki Western Show, gdzie można zobaczyć scenki z życia kowboi urozmaicone różnym atrakcjami pirotechnicznymi.

Jurajska Kraina Dinozaurów

W celu głębszego poznania historii naturalnej Ziemi i prehistorycznych zwierząt stworzono jurajską ścieżkę edukacyjną. Znajdziecie w niej figury dinozaurów w naturalnych rozmiarach. O każdym dowiecie się interesujących informacji z ich życia. Poznacie prehistoryczne epoki. Dowiecie się jak i dlaczego wyginęły dinozaury.

Kraina bajek, baśni i legend

Świat przygody i czarodziejskich opowieści. Tutaj dzieci spotkają się z bohaterami swoich ulubionych bajek, baśni i legend. Z bliska zobaczą jak wyglądała chatka na kurzej nóżce i jak mieszkały krasnoludki. W zaczarowanym świecie przewodnik poprowadzi zajęcia w taki sposób, aby dzieci mogły wykazać się własną wiedzą na temat bajkowych postaci. A podczas zwiedzania poznają również zupełnie nowe dla nich opowieści. W efekcie dzieci na nowo odkrywają polskie baśnie i legendy.

Safari

MEGA PARK Kansas City stworzył SAFARI, w którym zobaczyć można dziko żyjące zwierzęta w naturalnych rozmiarach. Tylko tu zobaczycie tygrysa, słonia czy hipopotama nie oddzielonych kratą klatki. Ponadto obejrzycie: rodzinę słoni, bizona, żyrafy, zebry, niedźwiedzie Grizli i inne. Zwierzęta nie są więzione ani zmuszane do przebywania w nienaturalnych warunkach. Tutaj poznacie ich nazwy, zwyczaje i ciekawostki z ich życia. Przy każdym zwierzaku znajduje się tablica dydaktyczna z jego opisem. Zwiedzanie safari odbywa się z przewodnikiem, a poziom przekazywanej wiedzy dostosowany jest do wieku uczestników.

ZOO – lekcja przyrody na żywo

Miasteczko westernowe jest przyjacielem przyrody. W tamtejszym ZOO znajdują się tylko hodowlane zwierzęta, które udomowione przez ludzi mogą żyć na ograniczonym terytorium. Zobaczycie na żywo wiele gatunków ssaków, ptactwo domowe i dzikie, nakarmicie kozy, poznacie obyczaje wielbłąda i emu.

Obiekt otwarty sezonowo od kwietnia do września.

ul. Zielona, 86-300 Grudziądz
tel. 601-660-534, 56 465-23-49, 56 462-68-01
www.mega-park.pl

Lokalizacja na mapie: