Rowerowa Stolica Polski 2019

Rowerowa Stolica Polski 2019

Od 1 września każdy przejechany kilometr przybliży miasta – uczestników do zdobycia tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Gotowa jest też aplikacja mobilna niezbędna do wzięcia udziału w zabawie.

O co rywalizujemy?

Miasta biorące udział w rywalizacji będą walczyć o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Statuetka ma charakter przechodni, co oznacza, że zwycięskie miasto otrzyma go tylko na rok. Dopiero w przypadku wygranej trzy razy z rzędu miasto otrzyma Puchar na stałe. 

Rywalizacja ruszy 1 września i zakończy się 30 września 2019 r. To właśnie wtedy każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Każdego dnia można zbierać kilometry jadąc do pracy lub szkoły. Zachęcamy także do organizowania grupowych przejazdów do atrakcyjnych miejsc w okolicy. Dla nieposiadających dwóch kółek przypominamy, że kręcić kilometry można także na miejskich rowerach.

Nagrody dla najbardziej aktywnych 

Uczestnicy rywalizacji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. 

O przyznaniu dodatkowych nagród lokalnych decydują poszczególne samorządy, które biorą udział w zabawie.

Jak wziąć udział w rywalizacji? 

Aby dołączyć do rywalizacji trzeba pobrać aplikację ?Rowerowa Stolica Polski? z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy  dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną i zachęcić swoich znajomych, współpracowników lub rodzinę do wspólnej rywalizacji.

Rowerowa Stolica Polski w liczbach

10000 ? aktualna liczba użytkowników, którzy włączyli się do akcji

21 ? liczba miast, w których odbędzie się rywalizacja

30 ? tyle dni potrwa rywalizacja (1-30 września)

Co ważne, rywalizacja nie ma granic, co oznacza, że zbierać kilometry dla swojego miasta można jeżdżąc na rowerze gdziekolwiek na świecie.

Instrukcja do ściągnięcia tutaj:  plakat_instrukcja