Wycieczka autokarowa “Bydgoszcz inaczej” 13 lipca 2019

Wycieczka autokarowa  “Bydgoszcz inaczej” 13 lipca 2019

Zapraszamy do uczestnictwa w wycieczce autokarowej  do Bydgoszczy”. Wycieczka odbędzie się 13 lipca 2019 roku.

Trasa wycieczki: Grudziądz – Bydgoszcz – Grudziądz.

Program wycieczki:
– godz. 7:15 – zbiórka na parkingu przy Flisaku
– godz. 7:30 – wyjazd w trasę

Zwiedzane atrakcje w Bydgoszczy:
Exploseum
W ramach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, zostało otwarte EXPLOSEUM ? Centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg. Pierwotnie fabryka, w której budynkach powstała ekspozycja, przeznaczona była do zadań militarnych III Rzeszy produkując m.in. trotyl, nitroglicerynę i proch bezdymny, zaspokajając 1/5 zapotrzebowania armii niemieckiej na froncie wschodnim, obecnie zaś jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych nie tylko w skali województwa kujawsko-pomorskiego, ale całego kraju. Zwiedzający kompleks siedmiu budynków pofabrycznych, połączonych siecią wąskich tuneli i korytarzy, mają świadomość historycznej wyjątkowości miejsca, bowiem już same budynki i ich surowe wnętrza snują mroczną opowieść o niewolniczej pracy przymusowej ok. 40 tys. robotników, jeńców wojennych oraz więźniów.
Muzeum Mydła i Historii BruduWyjątkowe miejsce, gdzie podróż przez historię trwa wespół z barwnymi historiami, kąpielą w średniowiecznej balii, praniem na tarze, wizytą w Kolonialce oraz łazience rodem z PRL.

Warzelnia Piwa – to  browar restauracyjny w naszym regionie. Mieści się w zabytkowej, odrestaurowanej kamienicy przy Wyspie Młyńskiej, która kryje w sobie zarówno duże przestrzenie, jak i kameralne, stylowe sale. To właśnie w tym miejscu nasz piwowar uwarzy specjalnie dla Państwa niepasteryzowane piwo według tradycyjnych receptur.

Świadczenia: transport autokarem, opieka pilota i przewodnika, wstępy do zwiedzanych obiektów, obiad w Warzelni Piwa oraz degustacja piwa.

Zgłoszenia i wpisowe
Zapisy od 1 lipca 2019 (poniedziałek) od godz. 8.00 w Informacji Turystycznej
, ul. Rynek 3-5, tel. 56 461-23-18.
Wpisowe: 75 zł od osoby.

Wycieczkę prowadzi: Adam Hinz
Liczba miejsc ograniczona.
Rezygnacja z wycieczki  do dnia 9 lipca 2019, po tym terminie wpisowe nie będzie zwracane.