Zwiedzanie zabytkowej oczyszczalni

Zwiedzanie zabytkowej oczyszczalni

Po raz kolejny Spółka Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia zaprasza na dzień otwarty zabytkowej oczyszczalni i przepompowni ścieków, który odbędzie się w najbliższy czwartek 25 sierpnia 2016 r. w godzinach przedpołudniowych.

Obiekt ten jest zlokalizowany przy ul. Skłodowskiej-Curie 10, w podziemiach budynku należącego do MWiO Sp. z o.o.

Podczas zwiedzania grudziądzanie będą mogli zobaczyć film dokumentujący poszczególne etapy realizacji tej inwestycji, jak również zapoznać się z rozwiązaniami technicznymi obiektu, który w momencie swojego powstania był bardzo nowoczesny i stanowił na owe czasy szczyt możliwości technicznych.

W podziemiach obiektu nadal znajdują  się zabytkowe elementy mechaniczne, stare pompy i krata, które po oczyszczeniu i odnowieniu prezentują obecnie dawną świetność. Dla pasjonatów historii Grudziądza MWiO przygotowało wystawę pamiątek jednego z pracowników “Wodociągów”.

Ze względu na warunki techniczne obiektu zwiedzanie jest możliwe jedynie w małych grupach, w określonych godzinach, po uprzednim zgłoszeniu.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem Spółki pod nr telefonu: 56 45 04 901 lub na adres poczty elektronicznej: mwio@mwio.pl