Rudnik

Informacje o obiekcie:

Akwen o powierzchni niemal 170 ha to ulubione miejsce rekreacji wodnej mieszkańców i turystów. Otoczone z trzech stron kompleksem leśnym, Jezioro Rudnickie Wielkie posiada trzy strzeżone kąpieliska. Przy dwóch z nich działają wypożyczalnie sprzętu pływającego. W lesie wytyczone są szlaki biegowe i do nordic walking. Teren wokół jeziora przygotowany jest na przyjęcie kilkuset gości – działają tu liczne kempingi oraz hotel.

Zapraszamy na strzeżone kąpielisko i piaszczystą plażę nad Jeziorem Rudnickim Wielkim. Do dyspozycji plażowiczów jest: budynek sanitarny z recepcją (przebieralnie, toalety, natryski, w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieszczenie dla matki z dzieckiem), wypożyczalnia sprzętu wodnego, wypożyczalnia rowerów, kijków do nordic walking, leżaków, sprzętu sportowego, grille, ławy biesiadne, miejsce na ognisko. Dla dzieci przygotowano dwa place zabaw: jeden na plaży, drugi zlokalizowany niedaleko wypożyczalni sprzętu wodnego.

Na obiekcie znajduje się letni posterunek Policji i  punkt sanitarny, istnieje możliwość zorganizowania nauki pływania. Można zorganizować imprezy przy ognisku.

Na plaży znajduje się restauracja oraz Wakacyjny Punkt Informacji Turystycznej z punktem sprzedaży pamiątek.

Kąpielisko strzeżone czynne jest w miesiącach czerwiec ? sierpień.

W sezonie letnim na plażę dojeżdża autobus miejski linii R oraz 11, przed plażą znajdują się parkingi – utwardzony i leśny.

W sąsiedztwie plaży znajduje się sezonowa baza noclegowa Camping 134.

Plażą Miejską administruje Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu www.moriw.pl

Lokalizacja na mapie: