Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem 23-24.04.2022

Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem 23-24.04.2022

Po raz siódmy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do wzięcia udziału w akcji ?Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem?. Impreza odbędzie się w weekend 23 ? 24 kwietnia. Głównym celem akcji jest pokazanie uczestnikom nowych, niedostępnych na co dzień miejsc. Eskapada skierowana jest do miłośników historii, osób szukających nowych atrakcyjnych miejsc w regionie.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku oraz Informacja Turystyczna w Grudziądzu zapraszają do wzięcia udziału w trzech imprezach.

Zaczynamy w sobotę 23 kwietnia o godz. 9.00 zwiedzaniem grudziądzkiego OPECu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działa system ciepłowniczy w Grudziądzu, co to jest pelet i skąd się bierze ciepło w Twoim domu zwiedzanie OPEC-u jest idealną okazją aby poznać odpowiedzi na te pytania.

Natomiast o godz. 11.00 również w sobotę historyk Mariusz Żebrowski oprowadzi nas po zabytkowym budynku Wyższej Szkoły Realnej, przy ul. Sienkiewicza 22, gdzie obecnie funkcjonuje IV Liceum Ogólnokształcące. We wnętrzach neogotyckiego budynku zachowały się prawdziwe skarby m.in. oryginalne płytki podłogowe, drzwi do auli czy malowany herb województwa pomorskiego.

24 kwietnia w niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy do zwiedzania zabytkowego gmachu zajezdni tramwajowej oraz przejażdżkę tramwajem uliczkami starego miejsca. Opiekunem grupy będzie grudziądzki przewodnik oraz pracownik MZK Maciej Wiśniewski.

Zapisy dla uczestników ruszają już 8 kwietnia od godz. 9.00  za pomocą formularza rejestracyjnego, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: : https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/ . Liczba miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.