Klub Podróżników z z Krzysztofem Przybyłem „Jak nie samolotem to pociągiem. Moje wakacyjne wspomnienia.” 10 lipca 2024

Klub Podróżników z z Krzysztofem Przybyłem „Jak nie samolotem to pociągiem. Moje wakacyjne wspomnienia.” 10 lipca 2024

Informacja Turystyczna w Grudziądzu oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku Grudziądz serdecznie zapraszają na kolejne w tym roku spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się 10 lipca, w środę o godz. 18.00 w budynku konferencyjnym w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8.
Tym razem naszym prelegentem będzie grudziądzki przewodnik Krzysztof Przybył, który opowie o swoich podróżach do bajecznej Portugalii.
“Portugalia – najbardziej egzotyczny kraj europejski. Ojczyzna Henryka Żeglarza twórcy portugalskiego imperium zamorskiego. Magiczna Lizbona rozmarzona tęsknym fado. Stare Porto pachnące mocnym winem z winnic doliny rzeki Douro. Rozmodlona święta Fatima. Pełna wzgórz zdobionych barwnymi pałacami – Sintra. Niewielki Tomar z wielkim klasztorem pamiętającym czasy Templariuszy. To miejsca które odwiedziłem w czasie moich dwóch turystycznych podróży, ale tych wartych odwiedzenia cudowna i gościnna Portugalia oferuje znacznie więcej. Jak wyglądały moje tam podróże, zarówna ta pociągowa jak i ta samolotowa opowiem. Zapraszam – Krzysztof Przybył”