Klub Podróżników z Moniką i Michałem Banaszewskimi “Japonia” 24.04.2024

Klub Podróżników z Moniką i Michałem Banaszewskimi “Japonia” 24.04.2024

Informacja Turystyczna oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku serdecznie zapraszają na trzecie w tym roku spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się 24 kwietnia, w środę o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8.
Tym razem naszymi prelegentami będą Monika i Michał Banaszewscy, którzy podzielą się z nami swoimi wrażeniami z podróży do Japonii

“Zapraszamy na wyprawę po wyspie Honsiu, największej w Archipelagu Wysp Japońskich. Dokładnie rok temu, Japonia otworzyła się na świat po pandemii i nadarzyła się okazja, aby w małej grupie odbyć podróż życia. To, co nas do Japonii przyciągnęło, to nie tylko Tokio, Góra Fuji i owiany złą sławą Las Samobójców, ale Wyspa Kotów, zwana również jako Wyspa Manga, na której mieszka więcej kotów niż ludzi i przede wszystkim prefektura Fukushima po Wielkim Tsunami 2011 roku. Jak dziś wygląda, czy i jak żyją w niej ludzie i co ze skażeniem radioaktywnym? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas naszej prelekcji. Przedstawimy też historię powstania Farmy Nadziei, której właściciel opiekuje się ponad 300 skażonymi po wybuchu elektrowni jądrowej krowami.”
Serdecznie zapraszamy!