Solanki Termalne Geotermia Grudziądz

Solanki Termalne Geotermia Grudziądz

Informacje o obiekcie:

Eksploatacja leczniczych wód termalnych w Geotermii Grudziądz opiera się na wydobyciu bogatych pokładów podziemnych wód chlorkowo? sodowych. Solanka o temperaturze około 40 stopni i zasoleniu do 8% wykorzystywana jest dzięki jej leczniczym właściwościom do celów balneologicznych, a także rekreacyjnych. Szeroki wachlarz usług grudziądzkich solanek sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

? TĘŻNIA SOLANKOWA ? jedyna w Europie piramida z tężnią solankową, przeznaczona do inhalacji aerozolem sporządzonym z naturalnej solanki, bogatej w urozmaicony skład minerałów, m.in. jodu i bromu, znajduje zastosowanie nie tylko w stanach ogólnego wyczerpania organizmu, ale przede wszystkim w leczeniu górnych dróg oddechowych i nadciśnienia tętniczego, zapewniając jednocześnie wzrost odporności organizmu. Badania specjalistów wykazały, że absorpcja cennych minerałów i jodu przez 45 minut inhalacji w piramidzie równa jest dniu spędzonemu nad morzem.

? STREFA BASENOWO-SAUNOWA ? dla miłośników kąpieli Geotermia Grudziądz oferuje wypoczynek w strefie basenowo-saunowej, gdzie do dyspozycji pozostają 4 baseny o rożnym stężeniu soli, które umożliwiają korzystanie z kąpieli zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Każdy basen charakteryzuje się czymś wyjątkowym: przeciwprądami, uchylnym dachem czy biczami wodnymi. Dla dzieci udostępniony jest bezpieczny, płytki brodzik z wodą o niskim stężeniu solanki. Kąpiele solankowe zaleca się przy chorobach reumatoidalnych, ortopedycznych, ale także przy walce z trądzikiem czy cellulitem.

Lokalizacja na mapie: