Projekt “Poznaj historię” w Grudziądzu

Projekt “Poznaj historię” w Grudziądzu

 

Kogo pomnik stoi na grudziądzkim Rynku i jaka jest jego historia? Co Mikołaj Kopernik robił w Grudziądzu? O czym rozmawia Ułan z dziewczyną? Jakie emocje u flisaków wzbudzał widok spichlerzy? Czy Wernerowi von Olsenowi ? mistrzowi krzyżackiemu podobał się grudziądzki zamek?

Projekt ?Poznaj historię? w Grudziądzu już działa.

Odpowiedzi na pytania znajdziemy w mini słuchowiskach, które usłyszymy po zeskanowaniu kodu QR na smartfonie, znajdującego się na tabliczce przy danym obiekcie.

Metalowe tabliczki zostały zamontowane w następujących lokalizacjach i dotyczą 5 obiektów: dwie tabliczki na Rynku dotyczące pomnika Żołnierza Polskiego oraz ławeczki z Mikołajem Kopernikiem, dwie na ulicy Spichrzowej przy rzeźbie Ułana z dziewczyną oraz przy Spichlerzu 47 i jedna na ul. Zamkowej opowiadająca o Górze Zamkowej i wieży Klimek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z tej nowoczesnej formy promocji  i podczas spacerów po Grudziądzu wysłuchania niezwykle ciekawych słuchowisk o historii naszego miasta.

Przy okazji projektu powstała również podstrona dla Grudziądza www.poznajhistorie.pl/city/grudziadz  gdzie znajdziemy wszystkie istotne informacje.

Przypominamy, że prace nad włączeniem Grudziądza do ?Poznaj historię? rozpoczęto jesienią tego roku. Jest to innowacyjne narzędzie, dzięki któremu obiekty historyczne, zabytkowe, pomniki czy rzeźby ?ożywają? i opowiadają nam w ciekawy sposób swoją historię.

Projekt ?Poznaj historię? można rozbudowywać o kolejne miejsca oraz tłumaczyć na języki obce.