Rajd rowerowy szlakiem aktu lokacyjnego

Rajd rowerowy szlakiem aktu lokacyjnego

725. rocznica nadania Grudziądzowi praw miejskich to wystarczający pretekst, by odwiedzić miejsce podpisania aktu lokacyjnego dla naszego miasta. Ruiny zamku krzyżackiego w Lipienku, w którym to wydarzenie miało miejsce, to jedna z atrakcji na trasie rajdu. Z uwagi na odległość od Grudziądza, rowerzystów zawieziemy w miejsce startu rajdu autokarami (a rowery ciężarówką).

UWAGA!!
Ze względu na konieczność transportu uczestników do Chełmży, zapisy przyjmuje Informacja Turystyczna do dnia 10 czerwca 2016 roku do godz. 16.00. Wpisowe na rajd wynosi 15 zł/osoba.

Na trasie najbliższego rajdu znajdują się m.in. Stare Miasto i bazylika konkatedralna w Chełmży, zamek krzyżacki w Lipienku, kościół w Lipienku.

Trasa: Przejazd autokarem do Chełmży – Chełmża – Skąpe – Dubielno – Lipienek – Lisewo – Dąbrówka – Działowo – Pilewice – Wałdowo Szlacheckie – Biały Bór – Pieńki Królewskie – Mniszek. Długość trasy: 34 km.

Zbiórka: 12 czerwca (niedziela) o godz. 9.15 w Marinie Grudziądz.

Osoby, które chciałyby na miejsce startu rajdu w Chełmży (przed dworcem PKP o 10:30) dojechać samodzielnie, prosimy o zapisywanie się w Informacji Turystycznej (celem zamówienia posiłku dla wszystkich uczestników). Wówczas koszt udziału w rajdzie wyniesie tradycyjnie 6 zł.