100. rajd rowerowy MORiW – UWAGA ZAPISY!

100. rajd rowerowy MORiW – UWAGA ZAPISY!

Kochani Przyjaciele Rowerzyści!  

Z wielką przyjemnością i radością informujemy, że 14 czerwca 2020 r. organizujemy 100. Rajd Rowerowy ? Do św. Bartłomieja w Wabczu?, który będzie niezwykły i symboliczny przynajmniej z dwóch powodów.

Po pierwsze – będzie to jubileuszowy 100. rajd rowerowy, który zaplanowaliśmy już kilka miesięcy temu, ale z uwagi na istniejącą sytuację w Polsce i na świecie, dopiero teraz mamy możliwość, aby wspólnie świętować tę wspaniałą rowerową tradycję razem z Wami!

Po drugie  – będzie to pierwsze wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek i Rekreacji, od czasu rządowego ?lockdown? i  akcji ?zostańwdomu?.

Ogromnie cieszymy się na spotkanie z Wami! Mamy nadzieję, że wydarzenie to będzie niezwykle ważne dla nas wszystkich i pozwoli choć na moment poczuć się, jak było wcześniej, przed pandemią. Oczywiście wszyscy musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych uczestników raju, dlatego prosimy o przestrzeganie regulaminu, zasad reżimu sanitarnego
i bezpiecznego dystansu.

Jesteśmy głęboko przekonani, że pomimo tego, że wszyscy będziemy zachowywać społeczny dystans, to nasze wspólne doświadczenia ostatnich miesięcy sprawią, że wszyscy poczujemy się  jeszcze bliżej naszej rowerowej społeczności.    

Oczywiście setny rajd nie może odbyć się bez pysznego tortu! Zatem wszystkich uczestników rajdu zapraszamy na przepyszny tort, który specjalnie na nasz jubileusz przygotuje Cukiernia Pana Marka Makowskiego. Posiłek regeneracyjny dla wszystkich uczestników rajdu ufunduje Restauracja Rudnicki Korsarz. Na rowerowych pasjonatów czekać będzie także drobny upominek.

14 czerwca 2020
Zbiórka: od 9.30 na parkingu przy ul. Gąsiorowskiego, wyjazd: 10.00.
Wpisowe:
10 zł.
Płatność:
– KUP BILET W E-SKLEPIE: https://itgrudziadz.plprodukt/bilet-na-rajd-rowerowy/
– płatność gotówką bądź kartą płatniczą w biurze IT w godzinach otwarcia
Zapisy od 4 czerwca:

– mailowo: it@gdz.pl 
– telefonicznie 56 46-123-18
– osobiście w biurze IT ul. Rynek 3-5

Trasa: parking przy ul. Gąsiorowskiego na os. Rządz ? Dębowe Wzgórze ? jezioro Rządz ? wał wiślany ? Rozgarty ? Szynych ? Sosnówka ? Brankówka ? Wielkie Łunawy ? Małe Łunawy ? Wabcz ? Małe Łunawy ? Wielkie Łunawy ? Gogolin ? Sztynwag ? Mały Rudnik ? Pieńki Królewskie ? Mniszek ? Szosa Toruńska ? Jeziorna ? plaża miejska.
Długość trasy: 38 km
Mapa z trasa rajdu

Świadczenia w ramach wpisowego obejmują: opiekę serwisową, wodę 0.5 litra, ciepły posiłek (zupa), drożdżówkę, zabezpieczenie medyczne , ubezpieczenie NNW.

Obowiązuje limit miejsc 150 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Z uwagi na skrócenie sezonu imprez rowerowych w tym roku nie będziemy wydawać książeczek rajdowych.
Aktualny kalendarz miejskich rajdów rowerowych dostępny na stronie: https://itgrudziadz.plrajdy-rowerowe/
Uwaga!
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w rajdzie rowerowym może wziąć udział maksymalnie 150 osób plus obsługa organizowanego rajdu.

Pamiętajcie o obostrzeniach związanych z COVID-19:
?? każdy uczestnik ma obowiązek zasłonić nos i usta
?? w miejscu startu oraz przed posiłkami należy bezwzględnie odkazić ręce płynem dezynfekującym zapewnionym przez Organizatora
??nieprzestrzeganie powyższych skutkować będzie wykluczeniem uczestnika z udziału imprezie!

Rajdy rowerowe w liczbach:
99 ? łączna liczba wszystkich rajdów rowerowych
30 km ? długość pierwszego rajdu 10 września 2005 r.
130 osób ? tylu rowerzystów jechało na pierwszym rajdzie
14 km ? to najkrótszy rajd “Szlakiem Twierdzy Grudziądz”
56 km ? a to najdłuższy rajd rowerowy do Wąbrzeźna
462 – rekordowa liczba uczestników rajdu na autostradę A1
37.642 km ? tylko w 2011 roku prawie okrążyliśmy równik!

Śladami generała Hallera