Wielka Księża Góra i Cytadela otwarte dla zwiedzających

Wielka Księża Góra i Cytadela otwarte dla zwiedzających

Dwa największe obiekty Twierdzy Grudziądz będą 11 listopada 2016 roku udostępnione do zwiedzania!

Zespół Forteczny Wielkiej Księżej Góry zostanie otwarty dla turystów w godzinach 9:00 – 13:30. Po obiektach bezpłatnie oprowadzać będą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji: Jakub Franczak, Włodek Grabowski, Piotr Nowiński oraz Mariusz Żebrowski. Na miejscu działać będzie kuchnia polowa serwująca grochówkę, bigos, kiełbaski oraz chleb ze smalcem.
Dojazd do Wielkiej Księżej Góry samochodem: ulicą Waryńskiego do przejazdu kolejowego i za przejazdem prosto, w ulicę Graniczną. Parking zaplanowano na skrzyżowaniu ulic Granicznej i Łowickiej.
Dojazd komunikacją miejską: linia nr 4 (kursy jak w niedziele i święta): http://mzk.grudziadz.pl/downloads/rozklady/04.pdf

Cytadela będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach 11:00 – 15:00. Na miejscu na turystów czekać będą przewodnicy, którzy bezpłatnie oprowadzą po tych unikatowych obiektach.

Zarówno na Wielkiej Księżej Górze jak i na Cytadeli w mobilnych punktach Informacji Turystycznej będzie można nabyć przewodniki: “Twierdza Chełmno” (premiera) jak i wznowione wydanie “Twierdzy Grudziądz” oraz pamiątki związane z twierdzą Grudziądz i miastem.

Dzień wcześniej, 10 listopada o godz. 19.00 w Klubie Akcent przy ul. Wybickiego 38/40 odbędzie się promocja przewodnika “Twierdza Chełmno” i drugiego wydania przewodnika “Twierdza Grudziądz”, na którą serdecznie zapraszamy!

 

marina-twierdza-grudziadz