Akcja “Poznaj region z przewodnikiem” 29.02.2020

Akcja “Poznaj region z przewodnikiem” 29.02.2020

Po raz szósty w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje akcję ?Poznaj region z przewodnikiem?, która w tym roku odbędzie się w dniach 29.02-1.03.2020 r.

Akcja polega na przygotowaniu dla mieszkańców regionu atrakcyjnej oferty spędzenia wolnego czasu poprzez zwiedzanie z przewodnikiem ciekawych zakątków Kujaw i Pomorza.  Największym zainteresowaniem cieszą się miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających, a w tych dniach otwarte na naszą prośbę.

Informacja Turystyczna po raz kolejny włączyła się w akcję, która w poprzednim roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Przygotowaliśmy dla mieszkańców trzy oferty:

– zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wodny na ul. Hallera, godz. 9.00 i 10.00, 2 grupy maksymalnie po 25 osób w każdej. W czasie zwiedzania poznamy m.in. proces wydobywania wody z miejskiego ujęcia zlokalizowanego w lesie Rudnickim

– zwiedzanie zabytkowych koszar CWK na ul. Hallera, godz. 10.00, 1 grupa maksymalnie 20 osób. Uczestnicy zwiedzą kompleks koszarowy, gdzie  w latach 1920-1939 mieściła się Szkoła Podchorążych  Kawalerii

– zwiedzanie części budynku Poczty Polskiej przy ul. Sienkiewicza, godz. 11.30, 1 grupa maksymalnie 20 osób. Głównym punktem zwiedzania w obiekcie będą schody, prowadzące na pozostałość wieży, oraz konstrukcja drewniana wieży zegarowej.

Zwiedzanie w/w miejsc odbywać się będzie w sobotę 29 lutego.

Szczegóły oraz zapisy, jak w poprzednim roku, za pomocą formularza rejestracyjnego na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl.

Zapisy na grudziądzkie akcje tutaj

Zapisy ruszają 20 lutego (czwartek) od godz. 9.00. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w akcji.
Poznaj region z przewodnikiem