Marina zaprasza na Wianki 26 czerwca 2016

Marina zaprasza na Wianki 26 czerwca 2016

W grudziądzkiej Marinie w niedzielę 26 czerwca odbędzie się festyn rodzinny związany z obchodami Nocy Świętojańskiej. Od czasów pogańskich Słowianie gromadzili się w najkrótszą noc w roku by świętować święto ognia, słońca, księżyca, miłości, urodzaju. Dziś to dobra okazja by spędzić rodzinnie czas nad wodą i przypomnieć sobie prastare zwyczaje.

Grudziądzanom proponujemy w tym dniu udział w warsztatach: florystycznych (wykonywanie tradycyjnych wianków świętojańskich), latawcowych (wspólne wykonywanie latawców) oraz kulinarnych (wypieki regionalne). Warsztaty rozpoczną się o godz. 15.00 i obowiązują na nie zapisy telefoniczne pod numerem 726 92 19 19 (liczba miejsc ograniczona, wpisowe 5 zł).

Przed południem Sekcja Żeglarska “Elektryk” zaprasza na rejsy łodziami po basenie portowym. O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert szantowy zespołu DTKF Shanty. Dla najmłodszych przygotowujemy dmuchańce a dla wszystkich możliwość spróbowania swoich sił w treningu na mini trampolinach Fit & Jump. Punktem kulminacyjnym będzie puszczanie wianków na Wisłę (tych wykonanych podczas warsztatów, można także przynieść swoje wianki) oraz puszczanie latawców.

Imprezę organizowaną przez MORiW wspiera Związek Miast Nadwiślańskich

Wianki w Marinie