Patyczaki zapraszają na Pałuki

Patyczaki zapraszają na Pałuki

Zapraszamy członków i sympatyków “Patyczaków” oraz wszystkich chętnych na jesienną wyprawę na Pałuki, m.in. do Pakości, Gąsawy, Marcinkowa i Biskupina. Wycieczka odbędzie się 19 listopada 2017 roku.

Trasa wycieczki:
Grudziądz  – Pakość (miasteczko nad Notecią, ważny ośrodek kultu religijnego. Znajduje się tu Kalwaria Pakoska. Tutaj są przechowywane największe w Polsce relikwie Krzyża Świętego) – Biskupin (muzeum/skansen) – Gąsawa (drewniany kościół św. Mikołaja z 1625 r. Jeden z piękniejszych kościołów Wielkopolski) – Marcinkowo Górne (zginął tu w zamachu książę wielkopolski Leszek Biały, upamiętnia to pomnik księcia na koniu) – Biskupin (przystań biskupińska, biesiada pałucka, na niej smakołyki pałuckie) – Grudziądz.

Informacje praktyczne:
* zbiórka: o godz. 7.10 w dniu 19 listopada 2017 na parkingu SP nr 21 (os. Lotnisko) wyjazd o 07:15, następnie na przystanku MZK przy łabędziach, ok. .7.20 – ul. Rapackiego k/Mleczarni (proszę przy zapisie o podanie telefonu kontaktowego i informacji o miejscu wsiadania)
* zgłoszenia, zapisy, pisemne zgody rodziców osób małoletnich z danymi osobowymi uczestnika i wpłaty wpisowego do 10 listopada 2017 do godz. 15:00 w Informacji Turystycznej, Rynek 3-5 (9.00 -16.00),
* planowany powrót z wycieczki do Grudziądza ok. 19.30 – 20.00,
* odpłatność: 85,00 zł dzieci i członkowie klubu NW PATYCZAKI, 90,00 zł – niezrzeszone w klubie osoby dorosłe,

OPŁATA OBEJMUJE: PRZEJAZD AUTOKAREM, PARKINGI, WSTĘPY DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW, OPŁATA ZA PRZEWODNIKA, BIESIADA PAŁUCKA: prelekcja o Pałukach na wesoło i muzycznie + pyszny obiadek (menu pałuckie) + kawa i herbata (łakocie, ciasto, słodkości do kawy i herbaty zabieramy we własnym zakresie),

Organizator: Edyta Ogonowska, Andrzej Gołębiewski, 601-597-677,  edyta.ogonowska@wp.pl, Pilot wycieczki i przewodnik: Krzysztof Przybył.

UWAGA!
– Impreza odbędzie się bez względu na pogodę,
– kto posiada zabiera kijki NW,
– Członkowie PTTK  i dzieci ubezpieczone w szkole objęci są ubezpieczeniem grupowym, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.
– Ubiór i obuwie należy dostosować do warunków pogodowych i terenu,

ZABIERAMY  – KTO POSIADA: LEGITYMACJE PTTK, KARTY DUŻEJ RODZINY, INNE DOKUMENTY UPRAWNIAJĄCE DO ZNIŻEK NA WSTĘPY: LEGITYMACJE SZKOLNE, RENCISTY, EMERYTA.

IMPREZA NIE MA CHARAKTERU KOMERCYJNEGO I ORGANIZOWANA JEST NA ZASADACH SAMOFINANSUJĄCYCH SIĘ. WYLICZONA KWOTA WPISOWEGO WYNIKA Z KALKULACJI KOSZTÓW I NIE ZAWIERA ZYSKÓW.