Ferie w Grudziądzu – poznawaj swoje miasto, baw się świetnie i wygrywaj nagrody!

Ferie w Grudziądzu – poznawaj swoje miasto, baw się świetnie i wygrywaj nagrody!

Zapraszamy do rodzinnej aktywności odkrywania dziejów zabytków i historii naszego miasta do zabawy z questem ?Szlakiem grudziądzkich zabytków?. To doskonały pretekst, żeby odkrywać tajemnice miasta, poznawać jego historię, pobyć na świeżym powietrzu w rodzinnym gronie, a przy okazji świetnie się bawić!

Spacer z przewodnikiem pełnym zagadek przygotowała grudziądzanka Ewa Rodziewicz-Trzepałkowska, fascynatka questingu ? czyli gier polegających na odrywaniu dziedzictwa miejsc i wędrówek nieoznakowanymi szlakami, po których wędruje się podążając
za informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.

Grudziądzki quest po Starówce w literacki, wręcz bajkowy sposób przybliża 19 zabytków, pomników i miejsc wyjątkowych w sercu Grudziądza. Bezpłatne przewodniki z questem będzie można odebrać w następujących miejscach:
– Miejski Punkt Informacji Turystycznej, Rynek 3-5 w Grudziądzu,
– Mariny Grudziądz, ul. Portowa 8 (recepcja),
– Punkt Urzędu Miejskiego w CH Alfa, ul. Chełmińska 4 (parter, lok. nr 13, przy wejściu
od ul. Portowej).

Gdzie rozpocząć wędrówkę z questem?
Wyprawę ?Szlakiem grudziądzkich zabytków? należy rozpocząć w miejskiej fosie, w Alei Biskupa Christiana, od strony ulicy Małogroblowej.

Jak grać?
Podążajcie zgodnie ze wskazówkami, korzystajcie z informacji dostępnych na trasie, zapisujcie rozwiązania w miejscach do tego wyznaczonych, a prawidłowe ich wpisanie spowoduje rozwiązanie hasła.
Czas przejścia: ok. 1,5 h.
Po zakończonej zabawie dzieci wraz z rodzicami czy opiekunami zapraszamy z uzupełnionym questem do Informacji Turystycznej, gdzie będzie można odebrać drobne upominki.

Gdzie i do kiedy można odbierać nagrody za rozwiązany quest?
Wszystkich, którzy rozwiążą quest zapraszamy po odbiór nagród do Miejskiego Punktu Informacji Turystycznej, Rynek 3-5, do 29 stycznia 2021 r. (od poniedziałku do piątku,
w godz. 8.00 ? 16.00).

Ponadto grudziądzki quest dostępny jest również do pobrania na stronie www.questy.org.pl. Pod koniec 2020 roku trasa questu “Szlakiem grudziądzkich zabytków” została zaktualizowana. Dzięki utalentowanemu grafikowi Mateuszowi Pawlikowi quest zyskał piękną szatę graficzną. Rejestracja konta w serwisie jest darmowa.

W nowej odsłonie quest biegnie zmienioną trasą i kończy się odnalezieniem “skarbu” – pamiątkowej pieczęci, którą można kolekcjonować w notesie lub “paszporcie questów”. W finale ukryty jest również notes, w którym znalazca powinien wpisać swój login i datę przejścia trasy. Do skarbu doprowadza hasło, które odkrywamy przechodząc quest i rozwiązując zagadki.

Przegoń nudę w ferie! Poznawaj swoje miasto, baw się świetnie i wygrywaj nagrody!