Sztewite Gang

Home / Sztewite Gang

Z nieba widać ten świat, o którym wciąż tak marzymy. Bądźmy jednymi z niewielu co wezmą do serca ziarno odwagi i będziemy z pewnością w rękach trzymać własną niezależność!

Mamy w sobie coś, co możemy pokazać tylko wybranym. Wciąż jest nas zbyt mało, by doprowadzić do zmiany, lecz każdy z nas ma moc, by zacząć powoli wsączać łzy w serce skały, aby poruszyć monolit. Wiemy, że możemy sprawić, aby świat był lepszy i kto musi wziąć na barki trud? Nowi architekci? My!

Maciej ?Macio? Wentowski oraz Piotr ?Beeski? Kania to czołowi reprezentanci dobrze znanej wszystkim Grudziądzanom tanecznej grupy Sztewite Squad. Choć bardzo młodzi, dzięki swojej wielkiej determinacji, miłości do życia oraz tańca, zdążyli zawojować już niemalże cały świat, zaczynając od miejsc znajdujących się w pobliżu miasta Grudziądza, poprzez liczne podróże w obrębie całej Europy, kończąc u samego źródła bboying?u, tj. w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieli możliwość stanąć do walki ?oko w oko? ze światowej sławy bboy?ami i gwiazdami kina. Zdobyte podczas tych wypraw doświadczenie, sumiennie przekazują swoim uczniom na licznych warsztatach tanecznych, obozach i koloniach, a także na zajęciach, które systematycznie odbywają się na terenie grudziądzkich Solanek.

Ważnym przystankiem na tanecznej drodze życia ?Macia? i ?Beeskiego? jest z pewnością udział w programie ?Got to Dance. Tylko taniec? emitowanym na antenie telewizji Polsat, gdzie wraz z przyjaciółmi z Olsztyna znaleźli się w ścisłym finale, wzbudzając wielką sympatię zarówno widzów, jak i jurorów.